Results from Baltic Cup 2009 - Youth Open Latin den 24 oktober 2009
Annonser
Om du inte vill se annonser Bli medlem!
foton
Check how to advertise your product with us

Baltic Cup 2009
Poland - Elblag den 23 oktober 2009

Youth Open Latin den 24 oktober 2009

Final

1  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Byelorussia
2  Jakub Lipowski & Pola Anforowicz Poland
3  Ilie Bardahan & Ekaterina Kalugina Germany
4  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Byelorussia
5  Leonid Apranich & Kamila Schmidt Poland
6  Kamil Gwara & Anna Budreiko Poland
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  [26] Michal Le & Kamila Duranska Poland
8  [23] Michal Danilczuk & Natalia Tyszko Poland
9  [18] Frederik Lund & Sofie Samuelsen Denmark
10  [17] Tobiasz Uniejewski & Izabela Skierska Poland
11  [16] Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland
12  [15] Volodymyr Sharapov & Kaja Czapnik Poland

Quarter-final

13  [25] Bartlomiej Chwil & Klaudia Zaniewska Poland
14  [23] Piotr Paszewski & Weronika Mierzwa Poland
15  [19] Marcin Rychwinski & Magdalena Lubaszewska Poland
16  [18] Dmitri Kolobov & Kristiina Reinfeldt Estonia
17  [17] Pawel Obrocki & Karolina Wilk Poland
18  [16] Edgaras Brazas & Vasilina Batova Lithuania
18  [16] Sebastian Mroz & Joanna Szumkowska Poland
20  [11] Aleksander Goc & Marta Rozycka Poland
20  [11] Lukas Petkevicius & Migle Klupsaite Lithuania
22  [9] Maciej Rygielski & Agnieszka Olszewska Poland
23  [8] Dawid Kaleta & Frida Steffensen Sweden
23  [8] Nauris Kalva & Zanda Gruba Latvia

Round 1 (top 41)

25  [27] Pawel Karabin & Adrianna Rogowska Poland
26  [26] Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Poland
26  [26] Marek Karowiec & Ania Karowiec Poland
26  [26] Pawel Kostrzewa & Martyna Lewandowska Poland
29  [25] Arkadiusz Glogowski & Sandra Wieliczko Poland
30  [24] Marcin Klasz & Karolina Grzybek Poland
31  [20] Daniel Jurca & Katerina Krakowkova Czech Republic
31  [20] Bartosz Kolecki & Monika Dacz Poland
31  [20] Elvis Kurzemnieks & Annija Bergmane Latvia
34  [18] Mikolaj Balcerzak & Malgorzata Rusiniak Poland
35  [16] Aleksandr Oleshkevich & Evelina Filipchik Byelorussia
36  [14] Krzysztof Dzwoniarski & Magda Strzesnicka Poland
37  [13] Damian Kohyt & Monika Muszynska Poland
38  [8] Krzysztof Tomaszewski & Patrycja Sech Poland
39  [3] Karol Ossowski & Agnieszka Gajak Poland
40  [2] Anton Ukalovic & Mathilda Dafheim Sweden
41  Tomasz Jedruszewski & Dominika Porzezinska Poland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}