Results from Copenhagen Open - Youth U21 Latin den 17 februari 2012
Annonser
Om du inte vill se annonser Bli medlem!
Check how to advertise your product with us

Copenhagen Open
Denmark - Copenhagen den 17 februari 2012

Youth U21 Latin den 17 februari 2012

Final

1  Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spain
2  Jakub Lipowski & Camilla Melania Christensen Denmark
3  Egor Petrov & Varvara Shatalova Russia
4  Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Denmark
5  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Latvia
6  Malthe Brinch Rohde & Hanne Marie Akselsen Norway
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  [21] Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Denmark
8  [17] Alexandru Pogor & Mathilde Lyngsdal Denmark
9  [16] Stefano Grassi & Giulia Ardizzoni Italy
10  [15] Anton Inglikov & Ella Troshina Russia
10  [15] Arturs-karols Junelis & Natalia Szypulska Latvia
12  [9] Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Iceland

Quarter-final

13  [23] Freythor Ossunrarson & Hrefna Halldorsdottir Iceland
14  [20] Benjamin Jayakoddy & Sandra Sorensen Sweden
14  [20] Pyry Kansa & Taiju Koivula Finland
16  [16] Rasmus Lander & Line Smed Denmark
17  [13] Petter Engan & Kine Mardal Norway
17  [13] Igor Gutan & Sofie Svenninggaard Denmark
19  [12] Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
20  [10] Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Denmark
20  [10] Artem Lazarev & Amalie Stampe Denmark
22  [7] Dmitriy Bayanov & Olga Voronina Russia
23  [6] Egor Kondratenko & Mie Lincke Funch Denmark
24  [3] Armann Hagalin Jonsson & Erne Dogg Palsdottir Iceland

Round 2 (top 46)

25  [22] Timur Dogan & Vanessa Beer Germany
25  [22] Juho Rämäkkö & Ella Rask Finland
27  [20] Andreas Boddum Jorgensen & Maria Rasmussen Denmark
28  [19] Hans Christian Kogsboll & Charlotte Winding Larsen Denmark
28  [19] Raphael Provitera & Mélanie Labrosse France
30  [18] Lasse Frederiksen & Olivia Jorgensen Denmark
31  [17] Slawomir Sowa & Nicoline Kirkegaard Denmark
32  [15] Mikkel Klinksgaard Hjortshoj & Jeanette Kristiansen Denmark
33  [14] Alexander Bouet & Malin-agla Kristjansdottir Denmark
34  [12] Ottar Tveisme & Tanja Kleiven Norway
35  [11] Piotr Zaremba & Natasza Dziagwa Poland
36  [10] Emil Vange & Amalie Brynjulfsson Denmark
37  [9] John Nordberg & Felicia Taube Sweden
38  [8] Francis Carnes & Sussen Hoen-Vestrheim Norway
38  [8] Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Germany
38  [8] Hjalmar Göransson & Sara Frisack Sweden
41  [7] Peter Christiansen & Helena Bakholm Denmark
42  [5] Björn Dagur Bjarnason & Rebekka Helga Sigurdardottir Iceland
42  [5] Tobias Fladby & Rikke Lund Norway
44  [4] Magnus Kornevald & Cecilie Flink Denmark
44  [4] lev lukovich & Anna Steblyanko Russia
46  [1] Haakon Gerhard-Lihaug & Ronja Ostensvik Norway

Round 1 (top 55)

47  Dati Freyr Gutjonsson & Sigrun Helgadottir Iceland
47  Jason Tuxen & Malene Koch Denmark
49  Magnus Ginge & Tenna Bloch Petersen Denmark
50  Jacob Nielsen & Linette Schindler Christensen Denmark
50  Halvar Vigdal Olsen & Tuva Halvorsen Norway
52  Christian Skibsrud & Helene Spilling Norway
53  Karl Hallberg & Matilda Johansson Sweden
54  Marcel Marchewka & Klaudia Rafinska Poland
55  Andrej Dordevic & Signe Rosen Vange Sweden
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}