Results from German Open 2010 - Junior I 10 Dance den 17 augusti 2010
Annonser
Om du inte vill se annonser Bli medlem!
foton
Check how to advertise your product with us

German Open 2010
Germany - Stuttgart den 17 augusti 2010

Junior I 10 Dance den 17 augusti 2010

Final

1  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Russia
2  Aleksandr Ryabtsev & Ekaterina Vyalshina Russia
3  Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
4  Yaroslav Brovarskyy & Elyzaveta Gyzhko Ukraine
5  Yuriy Batyrev & Anna Mordanenko Russia
6  Igor Gogichaev & Victoria Trishina Russia
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  Ivan Kalinin & Evelina Bilalova Russia
8  Ivan Efimov & Yuliya Parkhomenko Russia
9  Ilya Gavryukhin & Darya Nelina Russia
10  Marius Malinovschi & Anastasia Stan Moldova
11  Pavel Lagurev & Polina Golubeva Russia
12  Aleksandr Kuriganov & Alla Tsveleva Russia
13  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Russia

Quarter-final

14  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
15  Maksym Kravchenko & Kateryna Petrova Ukraine
16  Casian Tudosie & Nicole Denise Racovitan Romania
17  Dan Pseneac & Alexandrina Bicov Moldova
18  Egor Boldysh & Veronika Gushca Byelorussia
19  Everts Gulbis & Elina Kalvane Latvia
20  Raul Faliboga & Loredana Butea Romania
20  Artem Kuklin & Iryna Shved Ukraine
22  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
22  Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia
24  Dan Linga & Olga Grigoritsa Moldova
25  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia

Round 2 (top 49)

26  Fabian Ardeiu & Andreea Raluca Manea Romania
26  Victor Catalin Cauca & Andra Pacurar Romania
26  Alexsandr Gladkov & Lyudmila Maiorova Russia
29  Daniil Bochkarev & Aleksandra Mishina Russia
29  Aleksandr Vasetskiy & Dinara Muftakhetdinova Russia
31  Dragos Ana & Paula Diana Otiman Romania
31  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
33  Pavel Kuznetsov & Zlata Tsybakova Russia
34  Daniil Bykov & Arina Popova Russia
34  Daniil Rostvinschii & Daria Platonova Moldova
36  Maksim Fesenko & Elizaveta Bilyay Ukraine
37  Ivan Ivanov & Sofya Zhilenkova Russia
37  Artem Sattarov & Ilmira Yarullina Russia
39  Aleksandr Agapitov & Alisa Strogaya Russia
39  Nikolay Mugalimov & Mariya Avramova Russia
41  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
42  Karol Michal Tomecki & Ugne Bruzgaite Lithuania
43  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
44  Aleksey Kapusta & Mariya Pavlova Russia
45  Aleksandr Markin & Kristina Godunova Cyprus
46  Evgeniy Magazinschikov & Zarina Sharapova Russia
46  Artem Zasmolin & Karina Mikhaylova Russia
48  Dmitriy Goloskov & Vladlena Romanova Russia
49  Andrey Apraksin & Milena Barabanova Russia

Round 1 (top 97)

50  Kaspar Kolk & Sofia Savenko Estonia
51  Mark Glushko & Polina Semenova Russia
52  Laurentiu Andrei Bires & Anne Gabriela Bezusenco Romania
53  Sorin Andrei Neagu & Ioana Lupeanu Romania
54  Ionut Condan & Roxana Lucaciu Romania
54  Alexandru Grama & Victoria Ciobanu Moldova
56  Mihai Daniel Constantin & Violeta Andreea Tanasuica Romania
56  Werner Robert Laaneots & Laura-Liisa Lohmus Estonia
56  Karolis Staninas & Kamile Giedrikaite Lithuania
59  Mateusz Dorot & Zuzanna Kempa Poland
60  Konstantin Ferroni & Ekaterina Maksimova Russia
60  Georgiy Nanetashvili & Mariya Chuykina Russia
60  Mansur Yanberdin & Elizaveta Basyuk Russia
63  Evgeniy Gusev & Yulana Ponomareva Russia
63  Andrei Robert Vladescu & Ioana Cristina Mesingher Romania
65  Radu Gabriel Bica & Daria Grigore Romania
66  Timirlans Abidovs & Klinta Smite Latvia
66  Jad Florin Alzubi & Corina Tatarau Romania
66  Alex Plant & Faye Edge England
69  Robert Saluste & Janna Liina Leemets Estonia
70  Erik Herbert Lohmus & Elisabeth Nursi Estonia
70  Lauris Paegle & Anastasija Maliseva Latvia
72  Vicenç Torremade Sanz & Maria Moreno Albiol Spain
73  Arseniy Kirgizov & Taisiya Skorokhodova Russia
73  Darius Razvan Seracin & Alexandra Maria Nuszbaum Romania
75  Einoras Degutis & Egle Griksaite Lithuania
76  Armand Preda & Denisa Arsenie Romania
77  Jevgeni Medvedev & Julia Ternavskihh Estonia
77  Marius Stomatin & Diana Tomsa Moldova
79  Dragos Bute & Andreea Bozun Romania
80  Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estonia
81  Chuan-En Lin & Ya-Yen Chen Taiwan
81  Yuval Poliak & Dana Smolansky Israel
83  Siim Saarik & Arina Salahhova Estonia
84  Jan Plsek & Renata Plskova Czech Republic
84  Andrey Prokhorov & Alina Atamanchuk Russia
84  Edvard Romanenko & Seda Dungorova Estonia
84  Vitaliy Shakhmatov & Daria Prizyazhnaya Russia
84  Ivo Simoes & Analia Colaço Portugal
84  Takuto Tazawa & Aoi Tamano Japan
90  Aleksei Lanberg & Polina Kester Estonia
90  Mark Emil Talivere & Rebekka Dungurova Estonia
92  Askar Alshinbek & Daiana Rahmet Kazakhstan
93  Marko Reitalu & Simoona Peensalu Estonia
93  Serhiy Sluk & Olha Sluk Ukraine
93  Amanzhol Tulepbayev & Anel Ordabayeva Kazakhstan
93  Margo Valk & Kelli Pärkson Estonia
97  Alexandru Ciprian & Andreea Pricope Romania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}