Results from German Open 2011 - GOC Juvenile II 8-Dance den 17 augusti 2011
Annonser
Om du inte vill se annonser Bli medlem!
Check how to advertise your product with us

German Open 2011
Germany - Stuttgart den 16 augusti 2011

GOC Juvenile II 8-Dance den 17 augusti 2011

Final

1  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Russia
2  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
3  Veaceslav Nagailic & Cristina Batrincea Moldova
4  Alin Andrei Beca & Elena Catalina Tampau Romania
5  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
6  Vladislav Untu & Aleksandrina Oltyants Moldova
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  Kristers Smits & Melissa Bessonova Latvia
8  Vladislav Stepanov & Albina Makina Russia
8  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Romania
10  Glenn Richard Boyce & Lydia Hedges England
11  Artem Erkaev & Darya Bondareva Russia
12  Oleksandr Savchuk & Natalja Leluk Ukraine
13  Evgeniy Shulyak & Elizaveta Polyanskaya Russia

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

14  Alexandru Herciu & Ariana Cheteles Romania
15  Daniil Savin & Agata Pugacheva Russia
16  Nikita Kovalev & Maryya Vysotskaya Ukraine
17  Tudor Muresan & Ana Cirdan Romania
18  Cristian Vladicescu & Paulina Golban Moldova
19  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Lithuania
20  Roman Havric & Olga Moraru Moldova
21  Egor Filev & Yana Nikitina Russia
22  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Lithuania
23  Andrey Prikhodko & Kristina Pischugina Kazakhstan
24  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
25  Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estonia
26  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia

Round 2 (top 50)

27  Daniil Piazenko & Alina Jankauskaite Lithuania
27  Vlad Nicolae Robu & Anda Silaghi Romania
27  Daniil Safronov & Mariya Nikitina Russia
30  Matvey Bykov & Viktoriya Kormacheva Russia
30  Andrey Finogenov & Darya Klemzikova Russia
30  Vsevolod Kovalenko & Mariya Baltachi Russia
30  Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Russia
30  Radu Samoila & Teona Savin Romania
35  Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
35  Jakov Kostjanko & Katerina Maijorova Estonia
35  Daniels Simosons & Sara Zuberga Latvia
38  Rodion Bokov & Anastasiia Demianenko Cyprus
39  Paul Cioloca & Antonia Bacos Romania
40  Ilia Krevskiy & Anastasiya Maksimenkova Russia
41  Maksim Goryachok & Inna Geval Ukraine
42  Tore Lund & Tiara-Sophia Wibawa Denmark
42  Savely Saltymakov & Alina Lebedko Russia
44  Egor Nesterenko & Kristina Sedunova Russia
45  Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
46  Laviniu Ionut Gradea & Maria Teodora Stanciu Romania
47  Leon Istratiy & Elizaveta Vikulova Russia
48  Vlad Malii & Andreea Pascarenco Moldova
48  Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Russia
50  Igor Vanyukov & Polina Barsukova Russia

Round 1 (top 105)

51  Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Russia
51  Georgiy Shvets & Elizaveta Savenko Russia
53  Pavel Gorbachev & Elizaveta Galaktionova Russia
53  Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
55  Ivan Filipchuk & Veronika Nikolenko Ukraine
55  Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estonia
57  Raul Andrei Mihoc & Adelina Pelin Romania
58  Timofey Aleshin & Jaroslava Zinina Russia
59  Dragosh Chimbir & Luchiana Buchko Moldova
59  Vladimir Shishov & Irina Davydova Russia
61  Vladislav Ponkratov & Sofiya Glyanenko Russia
62  Daniyar Abenov & Aleksandra Rakhmankulova Kazakhstan
62  Nikita Saliev & Milana Kuznetsova Kazakhstan
64  Timofey Makarenko & Arevik Babakhanyan Russia
64  Iivo Töysä & Ester Pentikäinen Finland
64  Nikita Varest & Polina Gusyatskaya Russia
67  Andrey Egay & Anna Kurnosova Russia
67  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Romania
67  Sergey Selyuk & Ekaterina Raspopova Russia
70  Ivan Ivanov & Mikhaela Antonova Bulgaria
70  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
72  Matvey Korneev & Alina Pestereva Russia
72  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Germany
72  Márk Nagy & Liza Vörös Hungary
72  Mykola Rubis & Ilona Sak Ukraine
76  Raul Isgandarov & Nargiz Guliyeva Azerbaijan
77  Ivan Ishanov & Sofya Melikyan Russia
78  Danila Kuzmenko & Anna Paramzina Russia
78  Aleksey Zakharov & Mariya Plyaskina Russia
80  Claudiu Ana & Valerie Durban Germany
80  Roman Yunkind & Anna Kim Kazakhstan
82  Dan Dubina & Elena Zaicenco Moldova
83  Oleksandr Kopachevskiy & Alina Abu Ukraine
83  Enrico Oprea & Natali Moraru Moldova
85  Bogdan Nicolae Asaftei & Daria Tutunaru Romania
86  Stefan Cazacu & Daria Vlah Moldova
86  Alexey Guselnikov & Diana Epeykina Russia
88  Davyd Filosin & Kamila Esekina Kazakhstan
89  Aleksandr Markin & Iona Miskevich Russia
89  Nikita Romanov & Darya Seryakova Russia
91  Miroslav Bonev & Lora Dankova Bulgaria
92  Robert Petersh & Elina Ablyamitova Russia
92  Dmitry Prisyazhnyy & Anna Stepanyuk Russia
94  Yaroslav Lyalenkov & Elizaveta Gavrilina Russia
94  Stanislav Oleynichenko & Alisiya Zlobina Russia
96  Nikita Velma & Polina Beloedova Russia
97  Egor Alkhimov & Yana Borisova Russia
97  Constantin Elvin & Carina Monica Adochitei Romania
97  Anton Savin & Tatyana Novikova Russia
100  Maurice Rahaus & Louisa Neuhof Germany
100  Gleb Rusakov & Evgeniya Semenova Russia
102  Batyrkhan Rakhmetullin & Diana Almagambetova Kazakhstan
103  Alan Aleksander Antriainen & Nastasija Kauts Estonia
103  Andrej Kulik & Nicole Balski Germany
105  Artem Nikashin & Elizaveta Postnikova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}