Results from Gomel Open 2006 - IDSF International Open Latin den 9 september 2006
Check how to advertise your product with us

Gomel Open 2006
Byelorussia - Gomel den 9 september 2006

IDSF International Open Latin den 9 september 2006

Final

1  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Russia
2  Valentin Voronov & Alina Imrekova Russia
3  Kirill Nikitin & Elena Gabdrakhmanova Russia
4  Andrei Prosvirnin & Yulia Rogozina Russia
5  Norbert Mika & Anna Ramiaczek Poland
6  Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva Latvia
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  Sergiy Stasyuk & Aliona Khomyakova Ukraine
8  Aleksandr Makarov & Anastasia Balaeva Russia
9  Dmitriy Nikolaev & Yulya Zhylko Byelorussia
9  Anton Puzravin & Svetlana Gudyno Russia
11  Konstantin Kasper & Elena Shabanova Russia
11  Sergei Salov & Tatiana Perederei Russia

Quarter-final

13  Aleksei Simakin & Viktorija Puhovika Latvia
14  Dimitri Lomakin & Karina Imaeva Russia
15  Aleksei Sokolkov & Natalya Ivanova Russia
16  Artsiom Kazyra & Alena Baranenkova Byelorussia
17  Alexander Andreev & Irina Domokurova USA
18  Anton Baurov & Maria Bakumets Russia
18  Vasiliy Komarov & Olga Akopova Russia
18  Vadim Usovitch & Marina Chernoshei Byelorussia
21  Lucian Dimitras & Elena Samarina Moldova
22  Albert Akopian & Natalya Abramova Armenia
23  Timur Uteulin & Kristina Zinchenko Russia
24  Kyryl Shkuryeyev & Katerina Strelnikova Ukraine

Round 2 (top 48)

25  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
25  Mikhail Schepkin & Natalya Knyazeva Russia
25  Artur Shestovec & Sofia Koifman Byelorussia
25  Vadim Volkov & Elizaveta Shaposhnikova Russia
29  Vitaly Bill & Natalia Moshkova Russia
29  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
29  Tomas Slausgalvis & Gintare Bankauskaite Lithuania
32  Maksim Chebukin & Anastasia Antonova Russia
33  Pavel Grebenkin & Irina Kazanceva Byelorussia
34  Dmitri Polikarpov & Marina Frolova Russia
35  Alari Lukk & Dina Syritsa Estonia
36  Andrei Vavilov & Terje Piho Estonia
37  Aleksey Shamin & Anna Bessarabova Russia
38  Ovidijus Andriekus & Alisa Dvoretskaya Lithuania
38  Igor Ustymovych & Mariya Zaichenko Ukraine
40  Ivan Kononenko & Evgeniya Anikina Byelorussia
41  Artem Gorbachev & Daria Zubova Byelorussia
41  Denis Tyagunov & Anastasiya Goncharenko Russia
43  Gennadiy Tsynkevich & Svetlana Pashkevich Byelorussia
44  Aleksandr Nesterenok & Valeria Rymareva Byelorussia
44  Aleksei Pitkevich & Liliya Kondrateva Byelorussia
44  Artem Putrenkov & Kristina Dinovets Russia
47  Ilia Parfimovitch & Viktoriya Poleschuk Byelorussia
47  Dmitriy Sotnikov & Elena Slesarenok Byelorussia

Round 1 (top 62)

49  Dmitri Reut & Grazyna Grabicka Byelorussia
50  Georgiy Tkachev & Viktoriya Semenova Russia
51  Denis Naranovich & Aleksandra Pupko Byelorussia
51  Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Russia
53  Aleksandr Sentsov & Valeriya Ivanova Russia
54  Yuriy Afonin & Anna Kozlova Russia
55  Alexandr Hudorozhtsov & Aneta Oglezneva Moldova
55  Dmitriy Yevseev & Darya Sharkova Russia
57  Yuriy Barkov & Maria Parchevskaya Byelorussia
57  Aleksandr Shaputko & Anastasia Tabolina Byelorussia
59  Sergey Zolotoustskiy & Natalya Skorik Byelorussia
60  Artem Lunkevych & Olga Matvienko Byelorussia
61  Roman Lobarev & Natalya Mironova Byelorussia
62  Vasiliy Bobrikov & Yuliya Kashnikova Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}