Results from "Latin Kvartal" Cup - Juvenile II Combination den 1 mars 2008
Check how to advertise your product with us

"Latin Kvartal" Cup
Russia - Moscow den 1 mars 2008

Juvenile II Combination den 1 mars 2008

Final

1  Ivan Kalinin & Olga Ignaticheva Russia
2  Maksim Panov & Violeta Rayskina Russia
3  Svyatoslav Anchukov & Anastasiya Larchenko Russia
4  Vyacheslav Samokhin & Kristina Stelnikova Russia
5  Andrey Kovalev & Ekaterina Shelekhova Russia
6  Vladislav Kolesnikov & Darina Pobegaylo Russia
7  Aleksandr Reshetov & Ekaterina Malyakshina Russia
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

8  Andrey Vysloukh & Darya Nelina Russia
9  Andrey Pilipenko & Kristina Liventseva Russia
10  Sergey Kotov & Anastasia Zaytseva Russia
11  Sergey Aleynikov & Yulia Zemtsova Russia
11  Ilya Senatorov & Ekaterina Panteleeva Russia
13  Artiom Yarovoy & Alina Pavlikova Russia

Quarter-final

14  Valeriy Kravchenko & Sofya Shmukler Russia
15  Igor Gogichaev & Arina Smirnova Russia
16  Valentin Kaydalov & Irina Lyaschenko Russia
17  Svyatoslav Abanosimov & Anastasiya Trachuk Russia
18  Sergey Novoseltsev & Luiza Edigaryan Russia
19  Aleksey Danilov & Veronika Starchenko Russia
20  Fedor Voronov & Anna Bukhalina Russia
21  Mark Glushko & Polina Semenova Russia
21  Aleksandr Kuznetsov & Elizaveta Kaygorodova Russia
23  Evgeniy Stepanchenko & Anastasiya Nikiforova Russia
23  Vladimir Zhadan & Ekaterina Gorshkova Russia

Round 2 (top 49)

25  Mikhail Shlenskiy & Anna Utyamisheva Russia
26  Daniil Bochkarev & Taisiya Priporova Russia
27  Dmitriy Denisov & Kristina Voznesenskaya Russia
28  Boris Kulakov & Valeriya Sytina Russia
28  Konstantin Zamigulin & Mariya Gruzdeva Russia
30  Aleksandr Vasetskiy & Yuliya Sumbaeva Russia
30  Kirill Zakatov & Valeriya Smirnova Russia
32  Maksim Senchik & Svetlana Belokurova Russia
33  Konstantin Svechkar & Alina Ivanilova Russia
34  Nikolay Trusevskiy & Olga Kovner Russia
35  Yaroslav Vasiliv & Veronika Razinkova Russia
36  Aleksey Derbilov & Veronika Vorobeva Russia
36  Egor Gudkov & Vera Duganova Russia
36  Mikhail Parfenov & Anastasiya Kuzina Russia
39  Nikita Murzin & Kseniya Trufanova Russia
40  Danila Vasnev & Alina Dautova Russia
41  Radim Ramazanov & Marina Berkutova Russia
42  Anton Miryasov & Darya Grebenyuk Russia
43  Artem Gafarov & Kseniya Tarasyan Russia
43  Maksim Novoseltsev & Darya Bondareva Russia
45  Nikita Melnikov & Polina Gamzaeva Russia
45  Gleb Sekachev & Polina Palchikovskaya Russia
47  Gordey Zeldovich & Anastasiya Strashnova Russia
48  Ali Tayekh & Darina Lapshina Russia
48  Artem Toporov & Natalya Guseva Russia

Round 1 (top 59)

50  Dzhon Mnatsakanyan & Tamara Mkrtumyan Russia
51  Ilya Finogenov & Ekaterina Rybalchenko Russia
52  Maksim Kalinin & Kristina Grishina Russia
53  Danila Dudin & Yuliya Gaydova Russia
54  Dmitriy Vyatkin & Evgeniya Spektor Russia
55  Daniil Kondratev & Anastasia Maksimova Russia
55  Denis Raev & Svetlana Zhukova Russia
57  Daniil Moskalenko & Valeriya Musina Russia
58  Ilya Buturlin & Nataliya Razina Russia
59  Sergey Driga & Aleksandra Fetisova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}