Results from Tropicana Cup 2008 - Youth Under21 Latin den 12 april 2008
Annonser
Om du inte vill se annonser Bli medlem!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki den 10 april 2008

Youth Under21 Latin den 12 april 2008

Final

1  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
2  Vitaliy Proskurin & Natia Kuprava Ukraine
3  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
4  Rihards Eglitis & Elza Pole Latvia
5  Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
6  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Latvia
Annonser
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  Oleksiy Puzanov & Iryna Grebennyk Ukraine
7  Andriy Pyatakha & Svitlana Kostenko Ukraine
9  Rafal Janecki & Anna Piaseczna Poland
10  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estonia
10  Alexandr Krasnenkov & Alina Zaychenko Russia
10  Kyrylo Radostev & Katerina Kushnareva Ukraine

Quarter-final

13  Jan Teslia & Kamila Schmidt Poland
13  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
15  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Latvia
16  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
17  Pawel Milcarz & Agnieszka Kaczorowska Poland
18  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estonia
19  Anatoly Novoselov & Alina Merenkova Russia
19  Simone Vertuccio & Anastasiya Kuzmina Italy
21  Denis Buga & Anna Martynenko Russia
21  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Latvia
23  Evgen Grytsak & Yuliya Gakhova Ukraine
24  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland

Round 2 (top 48)

25  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Russia
26  Konstanty Kolesinski & Pola Anforowicz Poland
26  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
28  Maksim Kapitanchuk & Tetyana Borovik Ukraine
28  Maksym Ryzhykov & Anna Ponomar Ukraine
30  Dmitriy Bredikhin & Sofya Kharina Russia
30  Konstantyn Gladkyy & Aleksandra Rusakova Ukraine
32  Szymon Gierzok & Joanna Wojcik Poland
32  Vitaliy Pidchenko & Kateryna Parfenova Ukraine
34  Vladyslav Babenko & Alexandra Dáné Hungary
34  Pavlo Bernyk & Yana Karselyan Ukraine
34  Evgen Kornievskyy & Elizaveta Parshyna Ukraine
37  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Latvia
37  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Russia
39  Sergey Tril & Kateryna Levchenko Ukraine
40  Denis Migunov & Katja Lapitseva Estonia
40  Andriy Reva & Galyna Pyekha Ukraine
42  Mikhail Belonozhko & Nastia Krivosheeva Russia
43  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
44  Dmitriy Ageev & Nadezhda Chvileva Russia
44  Deniss Artemjevs & Zanna Bosova Latvia
44  Sergey Kiselev & Ekaterina Popova Byelorussia
47  Paul Reinolt & Madli Pappa Estonia
48  Artem Stolyarenko & Tonya Rudyaga Ukraine

Round 1 (top 67)

49  Wojciech Kowalski & Malgorzata Borsuk Poland
49  Andrey Semakin & Yana Demenok Russia
51  Maciej Talarek & Paulina Czech Poland
52  Edgaras Brazas & Laurita Stasiunaite Lithuania
52  Aleksandrs Kovriga & Jekaterina Hlopova Latvia
54  Gennadiy Shevchuk & Iulia Zhuk Ukraine
55  Lev Ermakov & Sofia Burshtein Russia
56  Oleksandr Bogodayko & Valeriya Korzh Ukraine
57  Andris Grapens & Lelde Strazdina Latvia
58  Viktor Besaraba & Khrystyna Cherkez Ukraine
58  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Russia
60  Taras Ipatov & Arina Rozhkova Ukraine
61  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Russia
61  Aleksey Sidorov & Irina Belyaeva Russia
63  Dmytro Smoljannikov & Elina Vorobey Ukraine
64  Roman Klochko & Anna Manzina Ukraine
65  Yaroslav Belazan & Sofi Belazan Russia
65  Dmytro Sokolov & Olena Synyakova Ukraine
67  Alexander Gurdisov & Dariya Merzlyakova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}