Results from Transylvanian Grand Prix 2018 - WDSF World Championship Junior II Standard den 3 november 2018
Check how to advertise your product with us

Transylvanian Grand Prix 2018
Romania - Sibiu den 3 november 2018

WDSF World Championship Junior II Standard den 3 november 2018

Final

1  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Russia
2  Egor Perepelitsyn & Mariya Barykina Russia
3  Razvan George Batranu & Ana Maria Dica Romania
4  Philipp Vovk & Angelina Gensrich Germany
5  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Russia
6  Riccardo Perretta & Eleonora Petronilli Italy
Do not like adverts?   Bli medlem!

Semi-final

7  Denis Boyko & Oleksandra Nonko Ukraine
7  Justas Gedgaudas & Aine Rutkauskaite Lithuania
9  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Germany
10  Maksim Zhilenkov & Arina Molochnikova Kazakhstan
11  Kristóf Kis Tamás & Mária Nagyová Slovakia
11  Hristian Vaglyarov & Viktoria Petrova Bulgaria

Quarter-final

13  Andreas Lepiste & Sofia Dzevulskaja Estonia
13  Dumitru Sardari & Felicia Lungu Moldova
13  Alexandru Andrei Vatamaniuc & Ioana Daiana Stanciu Romania
13  Sevastyan Zolotov & Irina Komar Byelorussia
17  Istvan Urban & Lilla Urban Hungary
18  Rostislav Glovatskij & Yuliya Chefanova Ukraine
19  Tomasz Ruszkowski & Julia Mozdyniewicz Poland
20  Nikita Nikitin & Natali Moraru Russia
21  Arturs Biele & Marija Elizabete Kravcuka Latvia
21  Ratmir Vasilev & Amina Dauletkalieva Kazakhstan
23  Mihkel Jantson & Alexandra Skvortsova Estonia
23  Jaroslav Jesensky & Simona Pavlovicova Slovakia
25  Kacper Raputa & Wiktoria Tylek Poland

Round 2 (top 48)

26  Oliver Los Chovanec & Tina Sachova Czech Republic
26  Ziyuan Shu & Xinyue Liang China
28  Jakov Bjelac & Magdalena Vidas Croatia
28  Aurimas Meska & Gabija Lapseviciute Lithuania
30  Idan Atias & Moran Moshe Israel
31  Gustavs Bergmanis & Helma Viksna Latvia
31  Roy Kricheli & Mariya Ryabushkina Austria
33  Ivan Prakhau & Katsiaryna Satskevich Byelorussia
34  Kam Ho Sin & Jerry Lee Hong Kong
35  Daniel Boruvka & Barbora Boruvkova Czech Republic
36  Alessandro Laineri & Ginevra Nanni Italy
37  Dennis Gluskin & Anna Perzan Canada
37  Karoly Peter Kovacs-Kalic & Liliana Farkas Hungary
39  Guilherme Rodrigues & Marta Coelho Portugal
40  Yigit Alemdaroglu & Nehir Polat Turkey
41  Robert Mihal Cambei & Tatiana Gonzalez Contreras Spain
42  Franco Marinovic & Hana Grahovac Croatia
42  Adrian Romanowski & Rebekka Yr Arnadottir Iceland
44  Ariel Zaidman & Eden Zaltsman Latvia
45  Masaki Kinoshita & Marino Kataoka Japan
46  Lassi Kokkonen & Saaga Bruun Finland
46  Žan Stajan & Ana Stajan Slovenia
46  Tilo Wiese & Jale Zinser Switzerland

Round 1 (top 66)

49  Tobias Skandov Hansen & Astrid Mayer Denmark
49  Mitchell Hayutt & Sophia Levit USA
49  Rhys Oakley & Lilly Taylor Australia
52  Thomas Zinger & Sarah Stolarsky Canada
53  Daniel Lavrukhin & Amy Boyle Ireland
53  Soma Yamamoto & Marina Miki Japan
56  Luke Walsh & Hayleigh Millar Ireland
57  Kenny Rey & Doreen Amami France
58  Nikos Karoglou & Polivia Mosxou Greece
59  Venelin Venkov & Borislava Nankova Bulgaria
60  Christian Mayrhofer & Petra Mayrhofer Austria
61  Samet Canturk & Mine Irmak Selek Turkey
61  Nikola Popovic & Andrea Savanovic Serbia
63  Thomas Valkner & Pia Lauritzen Norway
64  Vladimir Gubica & Natasa Kosanovic Serbia
64  Dimitar Trajkovski & Zorica Simjanovska Romania
66  Eduardo Caetano & Beatriz Constantino Portugal
66  Max Glabe & Oline Blavik Lindaas Norway
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}